Uncategorized @tr

Kasların Çevre Ölçüsü Nasıl Alınır?

Kasların Çevre Ölçüsü Nasıl Alınır?

 

Kaslarımızın çevre ölçüsü, bize fitness ya da vücut geliştirme programımızı verimli hale getirmek için bir takım yararlı bilgiler sağlar.

 

Vücut kaslarımızın çevre ölçüleriyle ilgili bilgi sahibi olmak, gelişimimizi görmemizi, hangi kas gruplarının egzersiz programımıza yanıt verdiğini ve hangilerinin gelişimde diğerlerinden geri kaldığını görebilmemiz açısından fazlasıyla önemlidir. Fitness ya da vücut geliştirmeyle ilgilenenlerin bildiği üzere, her kas grubu farklı hızlarda gelişir ve bu yüzden de her birine farklı şekilde davranmak gerekir. Bununla birlikte, sağlıklı

Uncategorized @tr

Spor Salounuz 2018’e hazır mı?

üzgünüz bu makalenin türkçe versiyonu henüz yok.

Uncategorized @tr

Vücut yağını hesaplamak için en iyi 7 yol

Şu an bu makalenin sadece ingilizce versiyonu mevcut

Uncategorized @tr

Vücuttaki Yağ Oranını Ölçen Aletlere Kanmayın!

Bugün artık fitness salonları ve diyetisyen kliniklerinde bioelektrik impedans yöntemiyle insanların vücut kompozisyonunu raporlayan ölçüm cihazları olmazsa olmaz bir ekipman ve uygulama haline gelmiştir. Bu cihazların temel iddialarının istatistiksel tahmin yöntemlerine dayanması, ırk, sağlık durumu, diyet durumu ,spor ve aktivite geçmişi, hatta ve hatta giyilen kıyafetler gibi istatistiksel olarak kontrol edilemeyen bir çok faktörden etkilenmesi doğruluklarını sorgulatmaktadır. Sektörde alternatif bir yöntem yada cihazın bulunmaması nedeniyle fayda değer oranı çok düşük olmasına rağmen bu cihazlar işletmeler tarafından talep edilmektedir.

Evet bu yazımızda

Uncategorized @tr

Sağlıklı Bir Hayat İçin Teknolojiyi Doğru Kullanmak

Teknolojide yaşanan hızlı gelişmeler ve bunların kolay ulaşılabilirliği bize zaman ve emek yönünden çok fazla kolaylık sağladı. Diğer yandan, teknoloji sayesinde ucuz gıdaya rahat ulaşabiliyoruz ama maliyetle birlikte düşen kalite yeterli ve dengeli beslenmemizi engelliyor. Teknoloji odaklı yaşam tarzı daha az hareket etmemize neden oluyor. Harcadığımız zaman azalırken, sağlığımız ve güzelliğimiz için harcadığımız para artıyor. Fitness’a para harcamak ve kendimizi plansız bir spor ve beslenmeyle zorlamak tek başına iyi bir yol değil. Fakat teknolojinin doğru ve verimli kullanımıyla bu değişebilir.

Uncategorized @tr

Vücudunuz İçin İdeal Yağ Oranını Nasıl Belirleyebilirsiniz?

İdeal yağ oranınızı belirlemek için ortaya atılan formüller, tıp ve fitness dünyası açısından hala tartışmalı olsa da, ortalama bir rakam elde etmek için en sık kullanılan iki ölçü parametresini aşağıda sizinle paylaşıyoruz:

Aşağıdaki tablo, dünya üzerinde ideal vücut yağı oranını belirlemek için en sık kullanılan formüldür. Bu oranı belirlerken her bedenin birbirinden farklı olduğunu ve ihtiyaçlarının buna göre belirlenmesi gerektiğini unutmayın. Hormonal faktörler, içinde yaşadığınız coğrafya ve cinsiyet gibi unsurlar, vücut yağ oranınızla ilgili belirleyici olabilir. Örneğin kadınlar, yumurta üretebilmek

Uncategorized @tr

Sağlıklı Bir Hayat Yolunda 3D Tarama Sistemleri

Bazı araştırmalar göstermiştir ki, 3 boyutlu vücut tarama sistemleri, vücudunuzun durumuyla ilgili en doğru bilgilere ulaşmanızın iyi bir yolu. University of California’dan Profesör John Shepard, bu teknolojinin neredeyse yirmi yıldır varolduğunu ve genel teknolojik ilerlemelerle daha da iyileştiğini söylüyor. Akademik araştırmalarda kullanılan ve binlerce dolara satılan alternatiflerinden tutalım, daha kompakt hale gelmiş ve mobil teknolojilerle uyumlu gündelik alternatiflerine kadar, 3B vücut tarayıcıları, bize bedenimizle ilgili değerli veriler sunuyor.

Peki elde ettiğimiz bu verilerle ne yapacağız? Bunların bir veri yığınına dönüşmesine

Uncategorized @tr

3D Vücut Tarama Teknolojisi Neleri Değiştirdi?

3D Vücut Tarama Teknolojisi Neleri Değiştirdi?

Sağlık çalışanları, beslenme uzmanları ve fitness antrenörleri, ilgilendikleri insanların fizik durumuyla ilgili bilgi sahibi olabilmek için yıllarca geleneksel ölçme yöntemlerine başvurmak zorunda kaldı. Tıp dünyasındakiler biraz daha şanslıydı ki elektronik ve dijital ölçme yöntemleriyle önce onlar tanıştılar. Ardından dijitalin hakimiyeti başlayınca bu tarz teknolojiler yaygınlaştı ve maddi olarak da daha kolay ulaşılabilir hale geldi. Bunlar arasında en önemlilerden biri şüphesiz 3D vücut tarama sistemleri. Ortaya çıkışları her ne kadar tekstil endüstrisinin ihtiyaçları nedeniyle olsa