Sağlıklı Bir Hayat Yolunda 3D Tarama Sistemleri

Bazı araştırmalar göstermiştir ki, 3 boyutlu vücut tarama sistemleri, vücudunuzun durumuyla ilgili en doğru bilgilere ulaşmanızın iyi bir yolu. University of California’dan Profesör John Shepard, bu teknolojinin neredeyse yirmi yıldır varolduğunu ve genel teknolojik ilerlemelerle daha da iyileştiğini söylüyor. Akademik araştırmalarda kullanılan ve binlerce dolara satılan alternatiflerinden tutalım, daha kompakt hale gelmiş ve mobil teknolojilerle uyumlu gündelik alternatiflerine kadar, 3B vücut tarayıcıları, bize bedenimizle ilgili değerli veriler sunuyor.

Peki elde ettiğimiz bu verilerle ne yapacağız? Bunların bir veri yığınına dönüşmesine izin verip vücudumuzla ilgili moral bozucu bilgiler olarak kalmalarına mı sebep olacağız? Yoksa bu verileri kendimizle ilgili yararlı bilgilere dönüştürüp sağlıklı bir yaşam için yol haritalarımız olmasını mı sağlayacağız?

Hiçbir teknolojik cihaz, hiçbir antrönör ya da doktor, sihirli bir dokunuşla sizi sağlıklı bir yaşama kavuşturamaz. Fakat 3B tarayıcılarla elde ettiğiniz vücut yağı oranı, kas dağılımı ve saire gibi hassas doğrulukta verileri, tonla alternatifi internette dolaşan mobil egzersiz uygulamalarına yükleyerek, fitness hocanızla ya da doktorunuzla paylaşarak en sağlıklı beslenme ve egzersiz planına ulaşmanız mümkün. Sağlıklı bir yaşam için adım atmaya karar verdiğiniz andan itibaren 3B tarama sistemleri, gelişiminizi takip etmenize ve boşa emek, para ve zaman harcamamanıza yardımcı olacaktır. Unutulmamalıdır ki beslenme ve egzersiz sürecinde neyi yanlış yaptığımızı bilmek de en az doğru stratejiler belirlemek kadar önem taşıyor.

Siz de hemen vücudunuzun 3D taramasını yaptırın, vücudunuzun hassas doğrulukta bir haritasına sahip olarak sağlıklı ve mutlu geleceğinizi planlamaya bugünden başlayın.