Sık Sorulan Sorular

Tek yapmanız gereken Digime3D zararsız kızılötesi sensör ile vücudunuzun şekil ve kompozisyonu yakalarken, 40 saniye boyunca hareketsiz kalmak. 2 sn içinde Digime3D,  vücudunuzun  kusursuz bir 3 boyutlu modelini oluşturur, vücudunuzun hangi bölgesinde kac mm değişiklik olduğunu gözlemlemenizi sağlar.

Demo videosunu izlemek için tıklayın!

Digime3D tarama özellikleri yalnızca iOS (iPad) üzerinde çalışır. İleride, Android mobil cihazlarda (tablet) çalışacak bir sürüm yayınlanabilir. Ancak şu an teknik özellikleri karşılayacak, tutarlı bir android cihaz test etme imkanı bulamadık. Ancak Digime3D’nin tüm işletim sistemlerinde (Mac, Linux ve Windows) çalışabilen  “Digime3D Dekstop” ismini verdiğimiz bir masaüstü sürümü bulunmaktadır. Herhangi bir bilgisayarda “tarama” dışında sistemin tüm özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

Yağ hesaplamada hacim ve ağırlık ölçümlerini kullanır. Bu ölçüm şekli, akademik çevrelerce kabul gören ve tercih edilen su altı tartım yönteminin bir türevidir. Her iki ölçüm şeklinde de temel amaç vücut hacminin bulunması, burdan yola çıkarak istatiksel veriler ve hesaplamalar ile vücüt yağ oranın tespit edilmesidir. Pahalı bir vücut analiz sistemi olan Bod Pod’ta aynı şekilde cihazdaki hava değişim farkından vücut hacmini hesaplayarak aynı formul ve istatiksel verilerle yağ oranı sonuçlarına ulaşmaktadır. Sonuç olarak Digime3D su ve hava farkı ölçümlerine nazaran düşük hata payı ve yüksek ölçüm hassasiyetiyle bu alanda en kesin sonuçları veren sistemdir.

Modelin hassasiyetini DXA taramaları ölçümleriyle ilişkilendiren birçok bilimsel araştırmada bulunmaktadır.

Aşağıdaki bilimsel araştırmayla ilgili bazı makaleleri okuyun!

Clinical anthropometrics and body composition from 3D whole-body surface scans – NG B K, Hinton B J, Fran B, Kanaya A M,  Sheperd J A – European of Clinical Nutrition

Predictive equations for central obesity via anthropometrics, stereovision imaging, and MRI in adults – Lee J J, Freeland-Graves J H, Pepper M R,  Yao M, and Xu B – The University of Texas, Austin

Validation of a 3-dimensional photonic scanner for the measurement of body volumes, dimensions, and percentage body fat – Wang J, Gallagher D, Thornton J C, Yu W, Horlick M, and Pi-Sunyer F X – American Journal of Clinical Nutrition

Digime3D için kullanılabilecek harika fikirleriniz varsa, lütfen bizimle irtibata geçin! Digime3D yüksek hassasiyetli hacim, uzunluk, çevre vb. hesaplamalarda çözüme ihtiyaç duyan her sektöre uyarlanabilir.

Digime3D ve diğer 3D tarayıcılar ile fitness izleyicileri arasındaki farkları 3 temel kategoriye ayırabiliyoruz.

3D Modelleme

Digime3D, diğer fitness izleyicilerin aksine, vücudunuzun etkileşimli bir 3D m. Bazıları yaln

Digime3D ve diğer 3B tarayıcılar ile fitness izleyicileri arasındaki farkları 3 temel kategoriye ayırabiliyoruz. 3B Modelleme, doğruluk ve taşınabilirliği açısından farklıdır.

3D Modelleme

Digime3D, diğer fitness izleyicilerin aksine, vücudunuzun etkileşimli bir 3D modelini oluşturur. Bazıları(Tanita, Inbody vb.) yalnızca vücudunuzun kompozisyonunu odaklanırken, digime3D sadece vucüdunuzla ilgili rakamları değil aynı zamanda görsel olarak farklarıda gösterir.

Doğruluk

Derinlik algılama hassasiyeti, tarayıcının vücuttan uzaklığına bağlıdır. Digime3D’nin mobil özelliği sayesinde, tarayıcı daha hassas bir çekim için  vücuda daha yakın tutulabilir yada açısı değiştirilebilir.

Digime3D’nin aksine, diğer tüm vücut tarayıcılarının çoğu tarayıcı sabit tutup çekim yapılan kişiyi bir platform üstünde döndürür. Kişinin dönmesi yada hareket etmesi titremeler nedeniyle çekim hassasiyetini ciddi oranda etkiler.

Ayrıca, digime3D vücudumuzun hangi kısmının taranacağını kontrol etmemizi sağlar, böylece belirli ilgi alanlarına odaklanmamıza ve daha hassas bir şekilde yakalamamıza olanak tanır.

Taşınabilirlik

Son olarak, Digime3D diğer geleneksel 3D tarayıcılara nazaran kat ve kat taşıma kolaylılığı sunar. Digime3D, çantanızda sadece bir kitap kadar yer kaplar.

Kesinlikle hayır! Bununla birlikte, sağlıklı bir ölçüm için dar kıyafetler giymenizi (örneğin, dar bir body ve spor sütyeni) ve ölçümlerde farklılık olmaması için her ölçümde aynı kıyafeti yada ölçülerinizde fark yaratmayacak kıyafetleri tercih etmenizi öneririz.

FDA, Digime3D’yi (ve benzeri cihazları) “Düşük Riskli Cihaz” olarak görür ve bu cihazlar için bir düzenleme yada onay süreci yoktur.

Tanı koymak veya tedavi etmek için kullanılan tıbbi cihazlar FDA tarafından kapsamlı bir test ve değerlendirmeden geçirilir.Bu doğrultuda Digime3D, herhangi bir teşhis yada tedavi amaçlı kullanılmayan bir fitness cihazıdır.