Digime3D ve diğer 3D tarayıcılar ile fitness izleyicileri arasındaki farkları 3 temel kategoriye ayırabiliyoruz.

3D Modelleme

Digime3D, diğer fitness izleyicilerin aksine, vücudunuzun etkileşimli bir 3D m. Bazıları yaln

Digime3D ve diğer 3B tarayıcılar ile fitness izleyicileri arasındaki farkları 3 temel kategoriye ayırabiliyoruz. 3B Modelleme, doğruluk ve taşınabilirliği açısından farklıdır.

3D Modelleme

Digime3D, diğer fitness izleyicilerin aksine, vücudunuzun etkileşimli bir 3D modelini oluşturur. Bazıları(Tanita, Inbody vb.) yalnızca vücudunuzun kompozisyonunu odaklanırken, digime3D sadece vucüdunuzla ilgili rakamları değil aynı zamanda görsel olarak farklarıda gösterir.

Doğruluk

Derinlik algılama hassasiyeti, tarayıcının vücuttan uzaklığına bağlıdır. Digime3D’nin mobil özelliği sayesinde, tarayıcı daha hassas bir çekim için  vücuda daha yakın tutulabilir yada açısı değiştirilebilir.

Digime3D’nin aksine, diğer tüm vücut tarayıcılarının çoğu tarayıcı sabit tutup çekim yapılan kişiyi bir platform üstünde döndürür. Kişinin dönmesi yada hareket etmesi titremeler nedeniyle çekim hassasiyetini ciddi oranda etkiler.

Ayrıca, digime3D vücudumuzun hangi kısmının taranacağını kontrol etmemizi sağlar, böylece belirli ilgi alanlarına odaklanmamıza ve daha hassas bir şekilde yakalamamıza olanak tanır.

Taşınabilirlik

Son olarak, Digime3D diğer geleneksel 3D tarayıcılara nazaran kat ve kat taşıma kolaylılığı sunar. Digime3D, çantanızda sadece bir kitap kadar yer kaplar.